Yeni Nesil Yazar Kasalar Nerelerde Kullanılır?

Yeni Nesil Yazar Kasalar Nerelerde Kullanılır?

Artık yasal bir zorunluluk olan yeni nesil yazar kasaların kullanım alanları oldukça geniş. Eski ödeme kaydedicilerin artık geçersiz olacağı düşünülürse bütün satış yapan firmaların bu cihazlardan alacağı kesin.

Seyyar Pos Kullananlar

İşyerinde sabit POS sistemi kullanan işletmeler bu uygulamanın şimdilik dışında kalıyor. Ancak uygulama tarihine kadar kişilerin seyyar POS’larını iptal ettirmeleri gerekiyor. Yol kenarında otopark hizmeti veren işletmeler de 31 Aralık 2015 tarihine kadar yeni uygulamaya geçmek zorundalar.

Perakende Satış Yapanlar

Ayrıca perakende satış yapanlar ile hizmet ifa eden Katma Değer Vergisi mükellefleri de yazar kasalarını edinmeliler.

 Perakende satışlarda mal, alıcı tarafından aynen veya işlendikten sonra tekrar satışa arz edilmez, ve satın alan kişilerin normal ihtiyacından fazla olmaz.

Pazarcılar Zorunlu Değil

Yasa sadece Vergi Usul Kanunu uyarınca birinci veya ikinci sınıf tüccar olanlar için geçerli. Basit usulde mükellef olanlar için zorunlu değil. Pazarcılık yapanlar da yeni nesil ödeme kaydedici kullanmak zorunda değiller.

Diğer kullanım alanları ise:

  • Marketler
  • Manavlar
  • Pastaneler
  • Kasaplar
  • Toptancılar
  • Kuyumcular
  • Kargo firmaları vb.

Satış ve Serviste Protel Elektronik Deneyimi!

Firmamız 1976 yılında Eko Elektronik firma isminde şahıs firması olarak Ekrem Mavilioğlu tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu ilk günden itibaren Profilo elektronik yetkili servislik hizmeti veren firmamız zaman içerisinde hizmet ağını ve faaliyet alanını büyütmeyi hedefleyerek Olivetti yazarkasa servis + bayii ve sonrasında LG elektronik yetkili servislik ünvanını hizmet ağına dahil etmiştir.

2006 yılında kurumsal anlamda büyümeye ilk adımı atarak firma adını ve şahıs firması olarak kurulan, kurumsal kimliğini Protel Elektronik San. ve Tic.Ltd.Şti olarak değiştiren firmamız aynı zamanda Fatih ilçesi olan hizmet bölgesini Fındıkzade, Yedikule ve Eminönü bölge servisliğini de hizmet alanına dahil ederek İstanbul Suriçi bölge servis & bayii ünvanını almıştır.

2012 yılında LG ve Profilo markaları adına ayrı karşılama alanları ile dizayn edilen yeni servis merkezine taşınarak siz değerli müşterilerimize daha kaliteli servis ve bayii hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

                                                                                               PROTEL ELEKTRONİK SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
                                                                                              GENERAL MANAGER - YILMAZ MAVİLİOĞLU